Gateway wkracza na rynek cyfrówek

Rynek aparatów cyfrowych po raz kolejny powiększył się, tym razem za sprawą korporacji Gateway, która debiutuje w tej kategorii, wprowadzając do powszechnej sprzedaży 4 modele aparatów cyfrowych własnej produkcji, z przeznaczeniem dla początkujących oraz zaawansowanych użytkowników.

Seria aparatów dla użytkowników, którzy do tej pory nie mieli doświadczenia z fotografią cyfrową nosi oznaczenie M. Dostępne są w niej dwa modele o symbolach DC-M50 oraz DC-M40. Pierwszy z nich posiada matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, wykonane nim zdjęcia można obejrzeć na wyświetlaczu TFT o wielkości 1,8 cala. Drugi oferuje odrobinę mniejszy wyświetlacz TFT (o rozmiarze 1,6 cala) i wykonuje zdjęcia dzięki matrycy o rozdzielczości 4 megapikseli. Zdjęcia w obu aparatach zapisywane są na kartach Compact Flash o pojemności maksymalnej do 256 MB.

W kategorii aparatów cyfrowych przeznaczonych dla użytkowników bardziej zaawansowanych, firma oferuje modele o symbolach DC-T20 oraz DC-T50. Pierwszy z nich, o matrycy 2 megapikseli, zaopatrzony jest w 8 MB pamięci wewnętrznej. Drugi, większy od poprzednika DC-T50, dysponuje matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli, akumulatorami litowo-jonowymi wielokrotnego ładowania, oraz kartą SD (Secure Digital) o pojemności 32 MB, na której zapisuje zdjęcia.

A oto przewidywane ceny poszczególnych aparatów: DC-M40 – 199 USD, DC-M50 – 299 USD, DC-T20 – 130 USD, DC-T50 – 399 USD. Więcej informacji na stronie producenta:http://www.gateway.com