Gazety w komórkach

Hewlett-Packard oferuje usługi przetwarzania informacji na format, który może być odczytywany zarówno przez telefony komórkowe, jak i urządzenia PDA.

Podczas konferencji NEXPO 2000, dotyczącej rozwoju mediów prasowych, HP zaprezentował nową usługę związaną z publikowaniem wiadomości przeznaczonych dla odbiorców wyposażonych w urządzenia przenośne.

Dzięki temu każda organizacja zajmująca się rozpowszechnianiem informacji będzie mogła błyskawicznie publikować aktualne informacje w formacie, który może być odczytywany przez takie urządzenia, jak telefony komórkowe, pagery czy PDA (Personal Digital Asystent).

Dane w postaci tekstu i ilustracji JPEG są przesyłane do oddziału HP przez zabezpieczone łącze internetowe, gdzie poddawane są odpowiedniej konwersji. Proces ten jest analogiczny do przetwarzania tekstów i zdjęć fotograficznych na postać nadającą się do publikacji na stronach WWW. Usługa ta ma być dostępna przed końcem tego roku. HP umożliwi klientom wybór formy tworzonej wiadomości i zajmie się sieciową dystrybucją gotowych publikacji do ostatecznego odbiorcy.

"Wydawcy będą tworzyli zawartość serwisów i to się nigdy nie zmieni. Zmieni się jedynie sposób dostarczania zawartości. Teraz będzie można szybko otrzymać ulubioną gazetę wprost na ekran telefonu komórkowego" - powiedział F. I. Goldhaber, specjalista do spraw sprzedaży w Hewlett-Packard.


Zobacz również