Gboard testowo z podwójnymi Emoji

Już niedługo klawiatura od Google pozwoli na tworzenie nowych Emoji łącząc dwa istniejące wzory.

Google planuje wprowadzić do swojej klawiatury Gboard kolejne funkcje. Klawiatura ekranowa jest jednym z najważniejszych elementów współczesnego smartfona. Jest to aplikacja, bez której nie można korzystać z Messenger'a, WhatsApp'a oraz wielu innych komunikatorów tekstowych.

Gboard testowo z podwójnymi Emoji

Wyszukiwarkowy gigant zdaje sobie sprawę z tego, że klawiatura ekranowa jest jednym z najczęściej używanych narzędzi i stale ulepsza swój produkt.

Najnowszy eksperyment przypomina nieco poprzednie testy, które dodały obsługę podpowiedzi za pomocą GIF'ów oraz naklejek. Teraz Google testuje możliwość nakładania na siebie dwóch emoji w celu osiągnięcia nowego awatara, który nierzadko posiada śmieszną minę.

Podobnie, jak sugestie GIF'ów oraz naklejki z zeszłorocznych testów najnowsze rozwiązanie tworzy dodatkowy pasek górny, z którego można wybierać emoji. Rozwiązanie w chwili obecnej nie działa jeszcze z wszystkimi emotkami. Pomimo pewnych braków funkcja pozwala stworzyć wiele nowych kombinacji mających na celu okazać nasze emocje.

Gboard testowo z podwójnymi Emoji

Źródło: androidpolice.com

Opcja po raz pierwszy została aktywowana w aplikacji Gboard w wersji 9.0.2.290777105 beta. Za uruchomienie opcji odpowiedzialny jest jednak przełącznik po stronie serwerów wyszukiwarkowego giganta. Podobnie, jak w przypadku asystenta Google rozwiązanie to jest zupełnie niezależne od zainstalowanej na urządzeniu końcowej aplikacji.

Redaktorzy portalu Android Police donoszą, że na niektórych urządzeniach nawet pomimo zainstalowania odpowiedniej wersji aplikacji Gboard nie można aktywować najnowszych funkcjonalności.

Źródło: androidpolice.com