Gdańsk: Policja wykorzystuje YouTube

Policja coraz chętniej wykorzystuje możliwości jakie oferuje Internet. Potwierdza to Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, która otworzyła swój kanał na YouTube oraz profil na Facebooku.

Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu można dotrzeć do ogromnej liczby osób. Z możliwości jakie oferuje postanowiła skorzystać Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, która stworzyła swój kanał na YouTube.

"Mamy nadzieję, że dzięki platformie internetowej nasze informacje dotrą do szerszej liczby odbiorców" - powiedziała podkomisarz Beata Domitrz.

Zobacz również:

  • Uwaga! Nie odbieraj telefonów od 997
  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?
  • Instagram obawia się utraty nastoletnich użytkowników

Kanał przeznaczony jest dla każdego kto chce zobaczyć jak pracuje pomorska policja. Dzięki udostępnionym za jego pomocą filmom możliwe będzie przekazanie tego, co ciężko jest zobrazować w tekście.

"Stworzyliśmy kanał, aby pokazać, że praca Policji to przede wszystkim profilaktyka i pomoc społeczeństwu, a nie tylko spektakularne akcje i pościgi" - czytamy w informacji prasowej KWP w Gdańsku.

Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że wśród filmów nie zabraknie również tych z policyjnych akcji. Unikać będą jednak publikacji materiałów drastycznych.

Wedle deklaracji KWP w Gdańsku na kanale przynajmniej raz w tygodniu pojawi się nowy film. Pierwszy zamieszczony materiał dotyczy realizacji marzenia chorego 6-letniego Krystiana.

Zainteresowane osoby znajdą policyjny kanał tutaj. Warto też dodać, że pomorska policja utworzyła również swój profil na Facebooku.

Zobacz film otwierający kanał Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na YouTube: