Gdzie ten Half Life 2 z Radeonami ATI?

Kilka miesięcy temu ATI poinformowało z wielką pompą, że do wszystkich kart z procesorami Radeon 9600, Radeon 9800 i szybszymi będzie dodawało kupony na darmową kopię oczekiwanej z niecierpliwością gry Half Life 2. Wśród kart sprzedawanych na rynku część produktów nie ma jednak cennego kuponu. Czy firma wycofała się z wcześniejszych deklaracji?

Częściowo tak. Karty graficzne z procesorami Radeon 9600,Radeon 9800 i szybsze, które docierają do naszego laboratorium testowego często nie mają kuponu pozwalającego na darmowe pobranie gry Half Life 2 (oczywiście w momencie gdy pojawi się już na rynku). Taka sytuacja dotyczy m.in. produktów Gigabyte oraz PowerColor. Klient słyszący wcześniej o akcji promocyjnej ATI może się w takim momencie poczuć oszukany. Cena gry będzie prawdopodobnie oscylowała w granicach 100-200 zł, co stanowi ok 10 % ceny karty graficznej.

ATI poproszone o wyjaśnienia, twierdzi, że rzeczywiście Half Life 2 wprowadził pewien zamęt wśród klientów. O ile wszystkie szybkie modele kart produkowanych przez ATI posiadają wspomniany kupon, to już produkty firm kupujących od ATI jedynie procesor graficzny, niekoniecznie. Od grudnia 2003 roku partnerzy firmy mogą opcjonalnie kupić kupon na grę od ATI. Kosztuje to podobno niewiele, a gra oferowana jest dla producentów oferujących modele z procesorami Radeon 9600 i 9800. Tylko karty z procesorem Radeon 9800 XT muszą posiadać obowiązkowo dołączony kupon.

Jeśli zależy wam na tym aby kupując kartę graficzną automatycznie stać się posiadaczem tej z niecierpliwością oczekiwanej gry to przed kupnem koniecznie sprawdźcie czy kupon na jej pobranie znajduje się w zestawie.


Zobacz również