Gdzie znaleźć darmowe e-booki w sieci?

E-książki stają się coraz bardziej popularne. I nie trzeba nawet ich kupować. W internecie jest dużo darmowych e-booków, dzięki którym poznamy zalety czytania książek w wersji elektronicznej n e-czytniku, tablecie czy smartfonie. Gdzie możemy znaleźć e-booki za darmo? Oto pięć takich miejsc w sieci.

Darmowe e-booki

Kindle Fire oraz Kindle Touch biją rekordy popularności. Popularność błyskawicznie zdobywa też Apple iPad. Oczywiście książki możesz kupować w sklepach takich jak Amazon Kindle Store czy Apple iBookstore, ale możesz również skorzystać z e-booków zupełnie za darmo. I to całkowicie legalnie. Oto 5 miejsc w internecie, w których znajdziesz darmowe e-książki.

Gdzie znaleźć darmowe e-booki w sieci?

Projekt Gutenberg

Top 5 serwisów z darmowymi e-bookami

1. Projekt Gutenberg - serwis rozwijany w ramach wielkiego projektu cyfryzacji książek - tutaj znajdziesz całą masę e-booków za darmo - od Sherlocka Holmesa po Kama Sutrę, jest też trochę polskich książek.

Zobacz również:

  • Świetne promocje na książki w Empiku - ebooki i audiobooki do -60%!
  • Darmowe ebooki - skąd legalnie pobierać e-książki za darmo?
  • This War of Mine za darmo! Sprawdź, jak odebrać grę

2. Google Books - miejsce, w które koncern Google zamierza przenieść wszystkie książki świata do wersji cyfrowej

3. Bookini - polskie e-booki dostępne całkowicie za darmo (i kompatybilne z formatem mobi obsługiwanym przez Kindle)

4. Wolne Lektury - wszystkie polskie e-lektury szkolne całkowicie,za darmo, niezastąpiony serwis dla każdego gimnazjalisty i każdego maturzysty

5. Bookio - skromny, ale ciekawy serwis, w którym publikowane są darmowe e-booki na Kindle (ostatnio udostępniono np. takie e-książki jak Lord Jim czy Księga dżungli)

Darmowe e-booki w sieci to naprawdę dużo czytania

Oczywiście niemal każdy sklep z e-bookami w swojej ofercie darmowe e-booki, ale powyższe serwisy stawiają na w pełni na darmowe e-booki. Warto skorzystać, bo oferta darmowych e-książek jest naprawdę duża. Jeżeli tylko nie chcemy czytać najnowszych pozycji, to darmowe e-booki starczą nam na bardzo długo.