GeForce 3D Vision - rozrywkowa rewolucja

Można jednak uznać, że koncern z Santa Clara nieco pospieszył się z premierą. Na razie 3D Vision nie jest tanim gadżetem, zwłaszcza że wraz z nim idzie w parze konieczność - i to jest absolutne minimum - zakupu monitora 120 Hz. Często okaże się też, że będziemy zmuszeni nabyć inną kartę graficzną, a nawet wymienić system operacyjny na Vistę. Zakładając że mamy już odpowiednią grafikę i OS, za zestaw 3D Vision z panelem LCD zapłacimy ponad 2000 zł. To sporo jak za sprzęt, który jest adresowany do domowego użytkownika. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nowość Nvidii po kilku miesiącach z pewnością potanieje. Spadną też ceny monitorów. Mniej więcej w tym samym czasie pojawią się również gry, które zaczną w pełni wykorzystywać możliwości stereoskopii 3D.

GeForce 3D Vision - ocena końcowa

Produkt ma przyszłość i może zmienić - na lepsze - rynek gier PC. Trzeba mu tylko dać nieco czasu: poczekać na obniżki cenowe i nowsze gry. A wtedy - gdy stanie się sprzętem dla odbiorcy masowego i gdy postacie czy obiekty z gier zaczną w końcu wyskakiwać z ekranu - będzie można zastanowić się nad kupnem. Niesamowite wrażenia gwarantowane.

Jeśli ktoś już teraz nie może się doczekać 3D Vision, informujemy że sprzęt będzie dostępny w sklepach pod koniec maja lub na początku czerwca. Sugerowana cena to 800 zł.

Zalety:

- długa praca na baterii,

- obsługa ponad 350 gier,

- świetny efekt 3D i ogromny potencjał,

- innowacyjność.

Wady:

- wysoka cena,

- konieczność zakupu nowego monitora ,

- wymaga wydajnego komputera.