GeForce 3D Vision - rozrywkowa rewolucja

GeForce 3D Vision to gadżet, który może zrewolucjonizować rynek gier dla PC. I wiele wskazuje na to, że tego dokona - jest innowacyjny i zapewnia znakomite wrażenia wizualne. Ma co prawda kilka wad, ale dostrzegamy w nim duży potencjał - trudno go zresztą przeoczyć, gdy w czasie gry widzi się obiekty niemal "wyskakujące" z monitora.

W zestawie 3D Vision znajdują się bezprzewodowe okulary i emiter pola podczerwieni (IR). Okulary zaprojektowano na wzór nowoczesnych modeli przeciwsłonecznych. Nie są może kwintesencją stylu, ale nie to jest przecież najważniejsze. Ważne jest, że są uniwersalne: Nvidia dołącza 3 nakładki na nos, zapewnia też, że 3D Vision są wystarczająco duże, by można je było założyć na tradycyjne okulary. I rzeczywiście, osoby z wadą wzorku także mogą korzystać z nowości. Co istotne, okulary są przeznaczone wyłącznie do pracy z komputerem. Producent zastrzega bowiem, że nie powinno się ich stosować do jakichkolwiek innych zadań, takich jak czytanie czy ochrona przed słońcem. Tutaj warto też wspomnieć, że okulary 3D Vision przyciemniają obraz. Gdy je założymy można odnieść wrażenie jakby oglądało się świat, który znajduje się za cienką szybą.

GeForce 3D Vision - rozrywkowa rewolucja

Okulary GeForce 3D Vision wyglądają nieco futurystycznie

Emiter pola podczerwieni to kolejny kluczowy element zestawu. Należy go podłączyć do komputera poprzez kabel USB. Okulary komunikują się z nim drogą bezprzewodową - zasięg wynosi maksymalnie 6,10 m. 3D Vision pracują ok. 40 godzin na zasilaniu bateryjnym, po czym należy je naładować. W tym celu podłączamy je do komputera także poprzez przewód USB. Proces ładowania trwa 3 godz. (można używać okularów także wtedy, gdy są podłączone do peceta).

Dużą zaletą gadżetu jest łatwość instalacji. Sprzęt wykorzystuje najpopularniejszy port - USB, natomiast dołączone oprogramowanie zawiera krótki kreator konfiguracyjny. Wyświetla się on przy pierwszym uruchomieniu 3D Vision i od początku do końca prowadzi użytkownika "za rączkę".