GeForce 6800 Ultra z chłodzeniem wodnym

Gainward przygotował ekstremalną wersję karty graficznej z procesorem GeForce 6800 Ultra. Model CoolFX PowerPack! Ultra/2600 "Golden Sample" taktowany jest z częstotliwościami do niedawna zaprzątającymi jedynie nasze myśli.

Przy tworzeniu najnowszej karty, Gainward nie bawił się w kompromisy. Specjalny model posiada, jak podkreśla firma, ręcznie dobierane procesory GeForce 6800 Ultra, które pracują z taktowaniem od 450 MHz wzwyż. Z kolei równie starannie wybrane 256 MB pamięci DDR3 pracuje z taktowaniem 1,2 GHz. Na wyposażeniu znalazły się także podwójne gniazda monitorowe DVI oraz wyjście telewizyjne.

Za chłodzenie silnie nagrzewających się komponentów odpowiada skomplikowany system chłodzenia wodnego CoolFX. To sprawia, że pomimo bardzo wysokich częstotliwości taktowania karta nie generuje irytującego hałasu. Chłodzenie wodne dla produktów Gainwarda dostarcza firma Innovatek. Co ciekawe chłodzenie wodne można rozbudować dokupując zestaw CoolPC, który pozwala na wodne chłodzenie także procesora (AMD i Intela) oraz mostka północnego.

Seria kart Ultra 26xx składa się z dwóch modeli: opisywanego z chłodzeniem wodnym i standardowego, odprowadzającego nagromadzone ciepło za pośrednictwem radiatora i wentylatorów.

Gainward CoolFX PowerPack! Ultra/2600 "Golden Sample" - taktowanie procesora 450 MHz Plus, taktowanie pamięci 1,2 GHz Plus – cena 899 EUR.

Gainward PowerPack! Ultra/2600 "Golden Sample" - taktowanie procesora 430 MHz Plus, pamięci 1,15 GHz Plus – cena 599 EUR.