GeForce 7800 - na pewno 21 czerwca

Nvidia potwierdziła, że już 21 czerwca rozpocznie sprzedaż najnowszej generacji kart graficznych z procesorem G70. Premiera odbędzie się na organizowanej przez firmę imprezie GeForce LAN 2.0 w San Francisco.

GeForce 7800, bo o nim mowa, pojawi się w trzech wersjach. Tak jak zapowiadano będą to GTX, GT i Standard, z procesorami wytwarzanymi w technologii 110nm, taktowanymi zegarami o częstotliwości 430 MHz. Według przedstawicieli Nvidii wydajność jednego modelu GTX ma być większa niż dwóch, działających w trybie SLI kart 6800GT.

Użytkownicy, którzy pojawią się na firmowanym przez Nvidię zjeździe będą mieli okazję nie tylko kupić GeForce 7800 ale także wziąć udział w wielu wydarzeniach zaplanowanych przez organizatorów. Wśród nich między innymi BYOC (bring your own computer - przyjdź z własnym komputerem) w czasie którego gracze przetestują nowe karty, zmagając się na wirtualnych arenach w grach takich jak Doom 3 czy Battlefield 2.

Przypomnijmy, że pierwszy raz Nvidia zaprezentowała układ graficzny z procesorem G70 na targach komputerowych Computex. Pisaliśmy o tym w artykule Nvidia 7800 GTX ujawniona!. Niestety nie są jeszcze znane dokładne ceny tych urządzeń, prawdopodobnie będą jednak oscylować w granicach 500 - 600 USD

Więcej informacji: Nvidia

Witryna imprezy: GeForce LAN 2.0


Zobacz również