GeForce 8800 GTX - Asus już ma?

Jak informowaliśmy wcześniej, na 7 lub 8 listopada planowana jest premiera kart graficznych nVidii opartych na procesorze G80 - modeli GeForce 8800 GTX i GTS. W Sieci pojawiły się już jednak informacje o nowych kartach Asusa bazujących na G80.

Jak donosi serwis Nordichardware.com, firma Asus jako pierwsza na rynku zaprezentowała przeznaczoną dla odbiorców detalicznych kartę o oznaczeniu GeForce 8800 GTX bazującą na mającym się dopiero pojawić najmocniejszym procesorze graficznym nVidii. Z dołączonej dokumentacji wynika, że nowość wykorzystuje architekturę Unified Shader Architecture oraz w pełni wspiera DirectX 10 i model cieniowania w wydaniu 4.0. Rdzeń, który współpracuje z 768 MB pamięci GDDR3 (1,8 GHz) taktowany jest z częstotliwością 575 MHz.

GeForce 8800 GTX - Asus już ma?

Asus GeForce 8800 GTX (źródło: Nordichardware.com)

Co ciekawe, karta nie jest tak wielka, jak można się było spodziewać po wcześniejszych informacjach pojawiających się w Sieci, oraz posiada chłodzenie powietrzem, a nie hybrydowe rozwiązanie łączące chłodzenie powietrzem i wodą. Będzie jednak tak samo "prądożerna" - o czym świadczą dwa dodatkowe 6-pinowe gniazda zasilania.

Nowe karty Asusa, czyli opisany model GeForce 8800 GTX oraz słabsza od niego wersja GTS, przypuszczalnie mają kosztować odpowiednio 540 i 410 USD.