GeForce 8800 Ultra dla zwycięzcy II edycji " Podrasuj Swój Komputer"

Znamy już drugi szczegół modernizacji komputera zwycięzcy akcji "Podrasuj Swój Komputer". Oprócz płyty głównej EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium BlackPearl wykorzystana zostanie karta graficzna GeForce 8800 Ultra, również produkcji EVGA.

Karty graficzne GeForce z serii 8800 były pierwszą linią kart w pełni zgodną z DirectX 10. Model GeForce 8800 Ultra EVGA 768MB Black Pearl to obecnie jeden z najwydajniejszych modeli na rynku. Ta wersja posiada: 128 zunifikowanych jednostek przetwarzania, rdzeń taktowany z częstotliwością 655 MHz, pamięć - 2 250 MHz, 768 MB pamięci GDDR3, interfejs pamięci 384 bitów.

Michał Desperak, ekspert z firmy (z którym wywiad znajdziecie pod tym adresem) tak uzasadnia swój wybór:

Grafika, którą zamierzam użyć podczas "podrasowywania" to dobrze znane 8800 z tym że w wersji ULTRA. Zasadniczą różnicą w porównaniu z 8800 GTX jaka została użyta w pierwszej edycji to zwiększona wydajność osiągnięta przez podniesienie taktowania pamięci i GPU karty oraz nieznaczne zmiany konstrukcyjne. Zdecydowałem się jak w przypadku płyty głównej na produkt firmy EVGA z elitarnej serii "Black Pearl". Jest to bezkompromisowa karta wyposażona w doskonały blok wodny, dzięki któremu jest ona bezgłośna. Całość oczywiście zostanie zaprzęgnięta do chłodzenia wodnego, które odprowadzi wytwarzane ciepło a przy tym zapewni wręcz bezszelestną pracę całego zestawu. Myślę, że każdy kto szuka wydajnego i cichego zestawu doceni taki wybór. Jak sama nazwa naszej zabawy wskazuje "rasujemy" komputery, więc użycie komponentów nietuzinkowych, na które większość z uczestników nigdy by sobie nie pozwoliła jest jak najbardziej uzasadnione.

GeForce 8800 Ultra EVGA 768MB TV

GeForce 8800 Ultra EVGA 768MB TV

Zapytaliśmy o ocenę doboru tego komponentu naszego redakcyjnego eksperta od testowania sprzętu. Jego reakcja była pozytywna:

GeForce 8800 Ultra to najszybszy dostępny obecnie akcelerator grafiki 3D. Wiemy jaka jest jego wydajność, bo testowaliśmy w naszym laboratorium model EVGA o identycznych częstotliwościach taktowania jak w modelu Black Pearl. Różnica polegała na tym, że testowany przez nas model miał chłodzenie aktywne (bardzo ciche). Wersja z chłodzeniem wodnym choć jest najszybsza z dostępnych będzie pracowała bezgłośnie. To ogromna zaleta, bo nieczęsto spotykamy się z kartami pracującymi bardzo cicho (w tym przypadku wręcz bezgłośnie) i w dodatku z wyśmienitą wydajnością. Wybór karty uznajemy za trafiony. Karta ta jako jedna z nielicznych aktualnie dostępnych w sklepach jest w stanie zagwarantować dobrą wydajność także w grach obsługujących funkcje DirectX 10. Wybór dwóch komponentów chłodzonych cieczą (przypominamy, że w komputerze zwycięzcy znajdzie się także płyta główna EVGA wyposażona w bloki wodne) świadczy o przemyślanej konstrukcji jaką planuje stworzyć Komputronik.- powiedział Juliusz Kornaszewski.

W konkursie "Podrasuj Swój Komputer - II edycja" wygrać można komputer swoich marzeń. Będzie to maszyna stworzona specjalnie dla Zwycięzcy. Przewidywana wartość modernizacji to 10 tys. zł! Dodatkowo zmodernizowany komputer zostanie wyposażony w oprogramowanie firmy Microsoft, w postaci Vista Ultimate PL oraz MS Professional PL.

Podczas pierwszego etapu swoje komputery zgłosiło do nas ponad 7500 użytkowników. Spośród nich wybierzecie osobę, której komputer trafi w ręce ekspertów z firmy Komputronik. Zmodernizuje ona jego podzespoły tak, by spełniał nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania. Kwota modernizacji to około 10 tysięcy złotych.

Etap drugi - głosowanie, zakończy się 1 lipca o północy. Wciąż macie sporo czasu na przemyślenie swoich wyborów i dokładnie przejrzenie kart zgłoszeń. Moduł głosowania znajdziecie na Kartach Uczestników konkursu. Każdemu ze zgłoszonych komputerów można przyznać od 1 do 5 punktów modernizacji. Każdy z Was może zagłosować na dany komputer tylko raz. Możecie głosować na wszystkich dostępnych Kartach Uczestników poza swoją. Zapraszamy do kontynuowania zabawy.