GeForce 8800M - szybka grafika dla notebooków

Jeszcze tego lata trafią na rynek nowe mobilne karty graficzne NVIDII z serii GeForce 8800M - donosi serwis Theinquirer.net. Ich kodowe oznaczenie to NB8E.

Nowe mobilne karty graficzne z serii GeForce 8800M (o nowej rodzinie układów o nazwie GeForce 8M pisaliśmy w artykule "Koniec z GeForce Go - czas na GeForce 8M") znajdą zastosowanie w komputerach przenośnych, przeznaczonych głównie dla amatorów gier. Urządzenia mają bazować na układzie o kodowym oznaczeniu NB8E. W porównaniu do swoich desktopowych odpowiedników będą oferowały mniejszą wydajność - producent musiał bowiem ograniczyć wydzielane ciepło oraz zużycie energii (wedle informacji podanych przez serwis ich pobór mocy ma wynosić około 22 W), aby dostosować urządzenia do wymagań stawianych przez notebooki.

Serwis Theinquirer.net twierdzi, że pierwszymi kartami, które trafią do producentów komputerów przenośnych będą trzy modele - GeForce 8800M GTX, 8800M GT i 8800M GS o kodowych oznaczeniach NB8E-GTX, NB8E-GT i NB8E-SE.

Warto przypomnieć, że obecnie na rynku dostępne są modele GeForce 8600M i GeForce 8400M, stanowiące ważny element wielu notebooków bazujących na platformie Intel Santa Rosa.


Zobacz również