GeForce FX pod koniec miesiąca

Wszystko wskazuje na to, że GeForce FX pojawi się na rynku wcześniej niż to zapowiadano. Kilku producentów kart graficznych jest już przygotowanych do premiery urządzeń bazujących na najszybszym procesorze NVidii.

Firma Club3D oraz inni producenci w pierwszej kolejności rozpoczną sprzedaż kart wyposażonych w 256 MB pamięci DDR-II. Będzie ona taktowana, tak jak informowaliśmy wcześniej, z częstotliwością aż 1 GHz. Ceny kart mają oscylować w granicach 500-600 EUR.

Częstotliwość taktowania rdzenia procesora również nie uległa zmianie w stosunku do deklaracji NVidii i wynosić ma 500 MHz. Pierwsze modele raczej nie będą odbiegały od projektu referencyjnego, który przedstawił producent procesora. Dopiero po przetarciu pierwszych szlaków możemy się spodziwać firmowych, oryginalnych konstrukcji. A zmieniać jest co począwszy od bardzo rozbudowanego coolera, po kolorystykę poszczególnych elementów karty.

Więcej na temat samej karty dowiecie się z materiału: Jak wygląda i co może GeForce FX (http://www.pcworld.pl/news/news.asp?id=49341 ).