GeForce FX – zalecany dla Dooma 3

nVidia i ID Software zawarły umowę, na podstawie której karty z rodziny GeForce FX są oficjalnie zalecanym sprzętem do rozgrywek w Dooma 3.

W 2004 roku prawdopodobnie doczekamy się w końcu premier dwóch szumnie zapowiadanych kontynuacji kultowych przebojów sprzed lat – Dooma 3 i Half-life'a 2. Obie gry są głównymi pretendentami do tytułu najlepszej gry roku, i żaden, choćby nie wiem jak znakomity produkt, nie jest w stanie tego zmienić.

Nie dziwi więc fakt, że dwaj czołowi producenci kart graficznych, walczyli zażarcie o uznanie swoich kart graficznych, za 'oficjalnie zalecany sprzęt' do rozgrywek w obie te gry. ATI już dawno zapewniła swoim kartom miano "oficjalnie rekomendowanego sprzętu do gry w Half Life'a 2", nVidia natomiast dopiero teraz uzyskała podobne poparcie ze strony producenta Dooma 3.

Firmy nie ujawniają szczegółów porozumienia. Na prezentowanym obok zrzucie ekranowym można zobaczyć znaczek, który będzie widniał na pudełkach wszystkich kart graficznych z rodziny GeForce FX.

Więcej informacji:

http://www.nvidia.com/object/nzone_doom3_home.html


Zobacz również