GeForce GTX 295 - nowy lider wydajności w Rankingu kart graficznych PC World

Do naszego nieustającego Rankingu kart graficznych trafił najnowszy model NVIDII GeForce GTX 295. Ten topowy model wyposażono w dwa procesory serii GT200 (montowane na kartach GeForce GTX 260/280).

Karta jest więc tzw. kanapką, z tym, że sztuka połączenia dwóch kart w jednym udała się NVIDII naprawdę dobrze. Zastosowany układ chłodzenia pracuje stosunkowo cicho (ciszej niż np. w jednoprocesorowych Radeonach HD 4870 ze standardowymi układami chłodzenia). Karta wtargnęła na pierwsze miejsce w kategorii Wydajność (łatwo sprawdzicie kolejność w rankingu przyciskając nazwy parametrów w tabeli, tym samym sortując ranking).

GeForce GTX 295 - nowy lider wydajności w Rankingu kart graficznych PC World

Przekrój GeForce GTX 295

Jako, że jest to de facto konfiguracja SLI, wydajność karty jest mocno zależna od profili SLI do określonych gier, które zaszyte są w sterownikach. Spośród testowanych gier tylko Unreal Tournament 3 wskazywał, że profile SLI nie zostały dla niego odpowiednio przygotowane. W innych grach karta pokazała swoje możliwości deklasując dotychczasowych liderów rankingu. Testowany model to karta wzorcowa przygotowana przez NVIDIĘ. Wkrótce do Rankingu trafią modele oferowane przez poszczególnych producentów, lecz w praktyce większość z nich będzie różniła się od testowanego produktu tylko naklejką na radiatorze i pakietem dołączonego oprogramowania. Już niedługo do wyników testów karty dodamy także jej pełną recenzję. Parametry oraz wyniki testów kart łatwo sprawdzicie dzięki funkcji Porównaj.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na karty graficzne. Skorzystaj z wyjątkowych okazji!
  • Kto lepszy - GeForce RTX 4090 czy Radeon RX 6950 XT? Odpowiedź Cię zaskoczy

Rankingi PC World: Karty graficzne