GeForce Go 6600 już w notebookach

Platforma Sonoma, dzięki obsłudze interfejsu graficznego PCI Epxress x16 otworzyła drogę do wyposażenia notebooków w wydajne układy graficzne. Wraz z premierą nowych chipsetów Alviso Intela, NVIDIA wprowadziła najnowsze układy mobilne - całkiem wydajny i zarazem oszczędny jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię GeForce Go 6200 TC oraz wydajniejszy, przeznaczony do notebooków ze średniej kategorii wagowej procesor GeForce Go 6600.

Procesor GeForce Go 6600

Procesor GeForce Go 6600

GeForce Go 6600 osiągalny jest już w notebookach produkowanych przez firmy Acer, Asus, Gericom, Medion, Toshiba i kilkunastu innych mniej popularnych producentów.

Procesory te pod względem wydajności niewiele ustępują swoim biurkowym odpowiednikom. Wyposażono je w 8 potoków renderingu i 3 silniki geometryczne. 128-bitowa szyna pamięci pracuje z pamięciami DDR lub GDDR3. W wersji standardowej procesor pracuje z taktowaniem procesora i pamięci wynoszącym 375 i 600 MHz. W odmianie Ultra wartości te rosną do 450 i 700 MHz. Układ posiada pełną wersję zintegrowanego procesora wideo PureVideo. Zużycie energii wersji "standard" to 18 W, natomiast Ultra ok 28 W.


Zobacz również