GeForce NOW - sposób na dotarcie do dwóch miliardów graczy

GeForce NOW jest usługą gier w chmurze firmy NVIDIA, dostarczającą gry komputerowe z chmury na niemal każde urządzenie. Dzięki temu operatorzy 5G mają możliwość dotrzeć ze swoimi inwestycjami do 2 miliardów graczy na światowym rynku gier wideo

Infrastruktura 5G wymaga kosztownych inwestycji, a samo zapewnienie użytkownikom większej prędkości przesyłania danych może nie wystarczyć, aby zachęcić ich do aktualizacji sprzętu. W miarę rozwoju tych sieci, operatorzy telekomunikacyjni poszukują zastosowań, które będą wspierać ich inwestycje w 5G. Kooperacja z najnowocześniejszą usługą gier w chmurze zapewnia zupełnie nową narrację. Sieci szerokopasmowe oraz 4G umożliwiły powszechny dostęp do strumieniowej transmisji muzyki i wideo. Postęp w technologiach szerokopasmowych i rozwój sieci 5G zapoczątkują kolejną falę rewolucji strumieniowej. Stwarzają one możliwości dostarczania z chmury wysokiej jakości interaktywnej rozrywki z niskim opóźnieniem do niemal każdego urządzenia.

GeForce NOW - sposób na dotarcie do dwóch miliardów graczy

GeForce NOW jest usługą gier w chmurze firmy NVIDIA, która stworzyła organizację GeForce NOW Alliance. Optymalizując serwery RTX, obsługujące gry w chmurze, NVIDIA dysponuje skalowalnym rozwiązaniem dla nowej generacji strumieniowej rozrywki, które dodatkowo można bardzo szybko wdrożyć. Ma to podwójne konsekwencje:

  • korzyści dla konsumentów: zastosowanie architektury edge computing do gamingu w chmurze przynosi korzyści graczom korzystającym zarówno ze stacjonarnych jak i mobilnych sieci szerokopasmowych, eliminując fizyczną odległość pomiędzy węzłami sieciowymi a serwerami gier, co korzystnie wpływa na zmniejszenie opóźnienia. Umożliwia to również znacznie szybsze wdrażanie grania w chmurze w poszczególnych regionach.
  • korzyści dla operatorów telekomunikacyjnych: implementacja zoptymalizowanych serwerów RTX z zarządzanym przez firmę NVIDIA we własnych centrach danych oprogramowaniem GeForce NOW jest łatwym do wdrożenia, gotowym do użycia rozwiązaniem dostarczającym treści wymagających obliczeniowo i ułatwiającym adaptację w sieciach 5G i szybkich sieciach szerokopasmowych.

„Podczas gdy świat przygotowuje się do wejścia w erę 5G, operatorzy telekomunikacyjni poszukują zastosowań, które przyspieszą jej upowszechnienie wśród konsumentów. Z ponad 12 milionami graczy w Polsce i rynkiem gier wartym 0,5 miliarda dolarów, gaming w chmurze jest bardzo ważną propozycją. GeForce NOW to możliwość transferu gier z chmury do sieci, dając użytkownikom łatwy i natychmiastowy dostęp do ulubionych gier - w dowolnym miejscu i czasie”, powiedział Phil Elsner, wiceprezes i dyrektor generalny działu GeForce NOW w firmie NVIDIA. „GeForce NOW Alliance oferuje kompleksowe rozwiązanie, a NVIDIA współpracuje z CSP i MSP na całym świecie, aby zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia”.

Zobacz również:

  • Nvidia rezygnuje z mobilnego RTX na rzecz GeForce Now
  • Karty graficzne podrożeją... przez pamięć RAM
  • PES 2022 - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [04.08.2021]

Jednymi z pierwszych partnerów, którzy jeszcze w tym roku wdrożą we własnych infrastrukturach sieciowych serwery RTX do grania w chmurze, są operatorzy Softbank (Japonia) oraz LG U+ (Korea).