GeForce RTX 3070 Ti - pokazuje się niezapowiedziana karta

O karcie graficznej GeForce RTX 3070 Ti nikt nic nie wie - choć raz już były o niej pogłoski. Teraz z kolei pojawia się w ofercie jednego ze sprzedawców.

Dzisiaj w sieci pojawił się gamingowy komputer Lenovo z kartą graficzną GeForce RTX 3070 Ti. Oficjalnie taka nie istnieje - możesz to zresztą zobaczyć na przygotowanej przez nas liście dostępnych w sklepach wariantów. Po raz pierwszy pogłoski o niej pojawiły się już 2 września 2020 roku, czyli dzień po tym, gdy Nvidia ogłosiła premierę nowych rodzin GeForce. Lenovo szybko zmieniło specyfikację urządzenia i od tego czasu o wariancie Ti słuch zaginął. Teraz powróciła w niemieckim sklepie Alternate - gdzie stanowi jeden z głównych komponentów gamingowego komputera Lenovo - T7 34IMZ45.

GeForce RTX 3070 Ti - pokazuje się niezapowiedziana karta

Pomyłka? Być może, ale wymienione jest także 16GB pamięci GDDR6. Jak wiemy od Nvidii, wszystkie modele z linii RTX 3070 mają zaledwie połowę z tego, czyli 8GB RAM. Parę godzin po tym, gdy oferta została wypatrzona, pojawiła się sytuacja z września - komputer znikł ze strony sprzedawcy. Co oznacza ta cała sytuacja? Czyżby Nvidia szykowała w zanadrzu kartę-niespodziankę dla miłośników gier? Jak na razie trudno powiedzieć, ale pojawienie się dwukrotnie tego samego modelu i to u tego samego producenta może na coś wskazywać.

Zobacz również:

Źródło: 3DGuru, VideoCardz