GeForce Titan X, czyli nowa karta graficzna od Nvidii zaprezentowana oficjalnie

Nvidia zaprezentowała właśnie nową kartę graficzną z najwyższej półki. GeForce Titan X ma być według producenta najszybszym układem dostępnym na rynku.

Prezentacja karty graficznej GeForce Titan X odbyła się podczas targów Game Developer Conference w San Francisco. Jen-Hsun Huang, przedstawiciel firmy Nvidia, pokazał światu nową kartę podczas prezentacji firmy Epic Games i szybko zszedł ze sceny. Taka forma prezentacji produktu była ogromnym zaskoczeniem.

Nvidia podczas swojej wtorkowej konferencji skupiła się bowiem na swojej konsoli do gier i nie wspomniała ani słowem o karcie graficznej GeForce Titan X. Nvidia Shield, bo taką nazwę będzie nosić konsola, działa w oparciu o system Android TV. Gry uruchomiane są na niej albo lokalnie, albo streamowane z zewnętrznych serwerów.

Zobacz również:

  • RTX 3070 Ti - gdzie kupisz w Polsce? I za ile? [aktualizacja 25.10.2021]
  • AMD Radeon RX 6600 - debiutuje karta do grania 1080p
GeForce Titan X, czyli nowa karta graficzna od Nvidii zaprezentowana oficjalnie

Jak na razie nie wiadomo wszystkiego na temat nowej karty graficznej Nvidii, ale producent zapowiada, że GeForce Titan X to najbardziej zaawansowany układ graficzny na rynku dzięki wykorzystaniu 8 miliardów tranzystorów i 12 GB pamięci. Biorąc pod uwagę zapowiedzi przedstawiciela firmy nowy układ będzie jeszcze wydajniejszy niż GeForce Titan Z.

Zaprezentowany w zeszłym roku GeForce Titan Z wyceniony został na 3 tys. dol. Ten układ wykorzystuje 5760 rdzeni CUDA i wspomagany jest przez dwa rdzenie Kepler. Zastosowanie w nim 12 GB pamięci daje moc obliczeniową na poziomie 8 teraflopsów. Karta graficzna GeForce Titan X powinna mieć jeszcze lepsze parametry, a więcej szczegółów na temat jej budowy poznamy już 17 marca.