GeForce3 dla PowerMaków

Karta GeForce3 jest już dostępna w ofercie internetowego sklepu Apple.

Procesor graficzny GeForce3 zbudowany jest z ponad 57 milionów tranzystorów i zapewnia wydajność 800 miliardów operacji w ciągu sekundy, a jednocześnie jest już drugim układem tej samej firmy stosowanym w komputerach Macintosh (do tej pory w większości modeli PowerMac G4 stosowany był układ GeForce2 MX). Kiedy poinformowano odbiorców o wprowadzeniu na rynek GeForce3 był on jedynie dostępny w komputerach składanych na oddzielne zamówienie lub też sprzedawany osobno jako pakiet 'GeForce3 Video Card Kit'.

Pomimo, że informacja taka pojawiła się jeszcze w lutym to praktycznie do tej pory nabycie PowerMaca z nowym chipem było niemożliwe. Dopiero teraz sklep internetowy firmy Apple realizuje zamówienia z gwarancją dostarczenia sprzętu średnio w przeciągu 10 dni od daty złożenia zamówienia. Ponadto firma Apple podkreśla, że układ GeForce3 przeznaczony jest tylko do pracy z komputerami PowerMac G4 wyposażonymi w slot AGP 4X.

Firmy Apple i Nvidia po raz pierwszy zaprezentowały chip graficzny GeForce3 w lutym bieżącego roku na konferencji Macworld Expo w Tokio. Wysokowydajna graficzna jednostka przetwarzająca (GPU) zaledwie kilka tygodni temu została sprzedawana wraz z komputerami PC, a w PowerMacach została zaprezentowana po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu na konferencji E3 w Los Angeles.

www.store.apple.com


Zobacz również