GeForce3 nie tak szybko

Wszystko wskazuje na to, że entuzjazm firmy Apple jaki towarzyszył planom sprzedawania komputerów wyposażonych w nowy układ Nvidii nieco opadł.

Najprawdopodobniej użytkownicy komputerów z serii G4 będą musieli poczekać jeszcze trochę na to, by nowy układ graficzny GeForce 3 znalazł się w ich urządzeniach. Pierwotnie chip graficzny miał być dostępny w sprzedaży w marcu, jednak według obecnych zapowiedzi pojawi się dopiero 'późnym majem'. W związku z tym osoby, które zamówiły nowe Maci z GeForce 3 mają pewną możliwość wyboru. Po raz pierwszy firmy Apple i Nvidia zapowiedziały wprowadzenie układu GeForce 3 w lutym bieżącego roku na konferencji Macworld Expo w Tokio. W swojej wypowiedzi Steve Jobs oświadczył, że nowy chip będzie dostępny w marcu, tak więc już wtedy zaczęto zbierać zamówienia na komputery z serii Power Mac G4 z wbudowanym nowym chipem. Apple zapowiedziała również możliwość kupna w przyszłości w kwietniu pakietu GeForce3 Video Card dla pozostałych posiadaczy PowerMac G4.

Najnowsze informacje wskazują na to, że przyszli użytkownicy PowerMaków wyposażonych w GeForce3 będą musieli poczekać jeszcze do maja. Z tego powodu Apple zaoferowała kilka możliwości wyboru: można zrezygnować ze swojego zamówienie, poczekać do momentu kiedy GeForce3 będzie gotowy lub można zastąpić go wcześniejszym i mniej wydajnym układem GeForce2 MX. Tym, którzy wybiorą starszy układ Apple gwarantuje, że zostanie on wymieniony tak szybko jak tylko pojawi się GeForce3.

Obniżeniu uległy same ceny układów: użytkownicy, którzy kupią komputer z układem GeForce2 MX (obecnie kosztuje 350 USD) będą mogli dokonać jego wymiany na nowszą wersję za jedyne 250 USD, natomiast aby nabyć pakiet GeForce3 Video Card trzeba będzie zapłacić 499 USD, a nie jak to było do tej pory 599 USD. Ponadto Apple poinformowała, że będzie on jedynie współpracował z komputerami wyposażonymi w magistralę 4x AGP, co oznacza że skorzystają z niej tylko ci nabywcy, którzy kupili Power Maca G4 w tym roku (warto przypomnieć, że na konferencji powiedziano tylko o tym, że GeForce3 będzie wymagał AGP, ale nie sprecyzowano jakiego).

www.macworld.com


Zobacz również