Gear Pro 5.0

Najnowsze wcielenie legendarnego programu do masteringu płyt CD to Gear Pro 5.0.

Najnowsze wcielenie legendarnego programu do masteringu płyt CD

to Gear Pro 5.0.

Do niewątpliwych plusów zaliczyć można nowy interfejs, skupiający w jednym oknie opartym na Eksploratorze wszystkie elementy potrzebne do projektowania płyty. Nie jest to jednak odkrywczy pomysł - konkurenci stosują to rozwiązanie od 3 lat. Podobnie rzecz się ma z nowymi funkcjami: konwersją plików MP3 na wave, obsługą BURN-Proof i overburningu - takie opcje znamy już od dłuższego czasu z Nero czy WinOnCD.

Gear Pro 5.0
Żadną innowacją nie jest także buforowanie cykliczne (metoda gromadzenia danych przed wysłaniem do nagrywarki zapewniająca ciągłość strumienia informacji), odtwarzacz audio czy tym bardziej możliwość używania czytnika CD-ROM jako źródła danych. Jedynie funkcja przetwarzania plików wsadowych (automatyczne wykonywanie zestawów poleceń) odróżnia Gear od innych narzędzi.

Za pomocą Geara 5.0 nadal nie utworzysz płyty startowej, nie dokonasz edycji ścieżek audio i nie dodasz informacji CD-Text, a płytę CD-Extra zrobisz dzięki małej sztuczce, na którą przeciętny zjadacz chleba raczej nie wpadnie. Ogólnie Gear Pro 5.0 to słabe narzędzie dla domowego użytkownika -zwłaszcza za takie pieniądze.