Gears 5 największym sukcesem Microsoftu od czasów Halo 4!

Najnowsza odsłona serii Gears of War zbiera liczne pochwały. Co więcej, okazuje się, że to najpopularniejsza produkcja Microsoftu od czasów Halo 4.

Śmiało możemy określić Gears 5, największą i najbardziej wyczekiwaną premierą roku dla sympatyków sprzętu od Microsoftu. Wydaje się, że twórcom – studiu The Coalition, udało się sprostać oczekiwaniom fanów i krytyków, bowiem gra legitymuje się bardzo wysokimi ocenami zarówno ze strony jednych, jak i drugich.

Gears 5 oficjalnie zadebiutowało 10 września, jednak niektórzy gracze mogli rozpocząć swoją przygodę nieco wcześniej - 6 września, w ramach wczesnego dostępu. Jak wyznał Aaron Greenberg - dyrektor ds. marketingu marki Xbox, Gears 5 jest najpopularniejszą grą wewnętrznych zespołów Microsoftu od czasów Halo 4, czyli od 2012 roku! Gears 5 w premierowy weekend przyciągnęło blisko 3 miliony graczy. Co więcej, w pierwszym tygodniu produkcji na rynku (okres ten obejmuje również wczesny dostęp), Gears 5 podwoiło wynik jaki udało się w analogicznym okresie uzyskać Gears of War 4.

Greenberg pochwalił się również, że Gears 5 jest największą premierą w historii usługi Xbox Game Pass, ze szczególnym uwzględnieniem graczy PC-towych.

Gears 5 możecie obecnie dostać na PC (Windows 10) i konsoli Xbox One. Warto też pamiętać, że gra wchodzi w skład usługi Xbox Game Pass.

źródło: microsoft