Gears 5 to największa gra w historii serii

Zdaniem twórców gry - studia The Coalition, Gears 5 to największa i najbardziej ambitna gra z serii Gears of War.

Podczas, zakończonych wczoraj, targów PAX West, Rod Fergusson - lider studia The Coalition, zdradził wiele interesujących informacji na temat najnowszej odsłony serii Gears of War.

Zdaniem Fergussona, Gears 5 to największa gra w historii serii, która zaoferuje nam nie tylko dłuższą kampanię fabularną, ale również mapę świata blisko pięćdziesiąt razy większą niż w jakiejkolwiek poprzedniej grze Gears of War.

Po raz pierwszy w historii marki otrzymamy możliwość swobodnej eksploracji świata gry. Pomogą nam w tym: skiff - nasz główny środek transportu i poniekąd baza wypadowa w Gears 5 oraz Jack - robot, który co prawda pojawiał się już w starszych grach z serii, ale nigdy nie mieliśmy bezpośredniego wpływu na jego działanie i rozwój. Nowy Jack pozwoli nam m.in. ukryć naszą drużynę, co ma przełożyć się nie tylko na łatwiejszą eksplorację, ale również bardziej strategiczne planowanie walki.

Gears 5 zmieniło również swoje podejście do opowiadanej historii. Gracze mają mieć teraz większy wpływ na prezentowane wydarzenia, a dodatkowo w grze pojawią się zadania poboczne.

Najnowsza odsłona serii Gears of War zadebiutuje już 10 września, wyłącznie na PC (Windows 10) i konsoli Xbox One.