Gears of War 3 - Microsoft prowadzi dochodzenie w sprawie wycieku gry

Gears of War 3 za sprawą wycieku pojawiło się w ostatnim czasie w Sieci. Microsoft oświadczył jednak, że nie jest ostateczna wersja gry.

Gears of War 3 zostało udostępnione w Internecie przez nieznanych sprawców. Jak nietrudno się domyślić, bardzo szybko pojawiły się stosowne filmy na serwisie YouTube, na których zobaczyć możemy początek kampanii oraz fragmenty rozgrywki multiplayer.

Przestrzegam fanów Gears of War przed ich oglądaniem, bowiem nie ma nic gorszego niż niepotrzebny spoiler na ponad dwa miesiące przed oficjalną premierą.

Tym bardziej, że Microsoft skomentował już całą zaistniałą sytuację stwierdzeniem, że opublikowany kod gry nie jest ostateczną wersją jaka trafiła w ręce testerów. Co za tym idzie, Gears of War 3 w momencie premiery może się znacznie różnić od tego co już teraz niektórzy gracze mogli uruchomić (nie do końca legalnie) na swoich zmodyfikowanych konsolach.

Gears of War 3 - Microsoft bada sprawę przecieku

Gears of War 3 - Microsoft bada sprawę przecieku

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza gra Microsoftu, która w podobny sposób przedostaje się do Sieci. Wcześniej podobny problem dotknął Halo 3 oraz Halo: Reach.

Premiera Gears of War 3 nastąpić ma już 20 września. Po więcej informacji o grze zapraszam do wywiadu z Cliffem Bleszinskim oraz zapowiedzi trybu multiplayer w Gears of War 3.