Gears of War 3 - zapowiedź trybu multiplayer

Podczas trwania bety trybu wieloosobowego, mieliśmy okazję wypróbować nowe rozwiązania oraz mapy. Doświadczyliśmy jednego z najbardziej wyrafinowanych trybów multiplayer, jakie do tej pory widzieliśmy.

Gry zespołowe odpowiedzialne są po części za budowanie charakteru. Podczas rozgrywki w Gears of War 3 dowiesz się jak pracować jako spójna drużyna, jak osiągnąć nadrzędny cel, jak zbudować poczucie koleżeństwa i bezpieczeństwa w teamie. Kiedy 25 kwietnia beta Gears of War 3 stanie się ogólnodostępna, można oczekiwać naprawdę dużej ilości materiałów do ćwiczenia swojego charakteru.

Gears of War 3 przeszła kilka sporych poprawek w porównaniu do poprzednich wydań. Począwszy od innego zbalansowania broni, a skończywszy na innych trybach rozgrywki. Wszyscy wiemy, że Epic ma dryg do zmiany formuł, ale możecie być zaskoczeni tym jak dobrze twórcy zintegrowali ze sobą narzędzia przeznaczone do współpracy oraz kooperacji. Krótko mówiąc: nieuporządkowany zespół pojedynczych bohaterów zostanie zgrany dużo szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zobacz również:

  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu
  • W te gry z XBOX One musisz zagrać na Xbox Series X

Najważniejszą ze zmian jest współdzielenie życia w trybie Team Deathmatch. Zamiast prowadzenia wspólnych statystyk dotyczących ilości zabitych przeciwników, śmierć każdego gracza z zespołu obniża ogólny licznik Żyć drużyny. Po jego wyzerowaniu nie ma więcej możliwości odradzania się, więc zespół skazany jest na porażkę.

Nieco stresujące w Gears of War 3 może być obserwowanie zbliżającego się końca, ale dzięki temu podkreślono znaczenie podnoszenia na nogi padłych towarzyszy. Każda reanimacja to zaoszczędzenie jednego życia, a co za tym idzie - dodatkowe odrodzenie, kiedy drużyna tego naprawdę potrzebuje. Jeśli więc możesz wskrzesić swojego towarzysza, to nie wahaj się ani chwili.

Wskrzeszanie zmienia strategię. Ponieważ konieczność reanimacji towarzyszy jest ważna, Epic dał graczom możliwość zastawiania pułapek. Osłanianie się nimi lub wabienie wrogów, by ci podnieśli na nogi swoich przyjaciół, a potem sprytne ich ostrzeliwanie prezentuje się całkiem oryginalnie.