Gears of War i Unreal Tournament 3 również na Maca

Mark Rein, wicedyrektor firmy Epic Games, w jednym z ostatnich wywiadów zapowiedział, że jego firma zamierza wydać słynny tytuł Gears of War w wersji na Maca. Jak się okazuje, nie jest to jedyna niespodzianka, którą szykuje nam konsorcjum... Niestety, jak na razie wszystkie deklaracje mają status nieoficjalny.

Gears of War

Gears of War

Gears of War jest niezwykle popularną grą akcji typu TPP. Tytuł zawiera w sobie zarówno elementy taktyki jak horroru. Gracz wciela się w postać Marcusa Fenixa. Jego zadaniem jest walka z niekończącymi się zastępami krwiożerczych bestii. Gra początkowo ukazała się jako exclusive na konsoli Xbox 360. Teraz wiadomo, że zmierza również na PS3, PC oraz... Maca.

W trakcie rozmowy dotyczącej konwersji gry na PS3, Mark Rein z Epic Games powiedział, że "Gears of War, tak samo jak Unreal Tournament 3, zmierza również na Maca".

Mimo, że wiadomość jest dość sensacyjna, to fani spodziewali się jej od dawna. W dyskusjach na forach internetowych Rein niejednokrotnie wspominał, że silnik Unreal Engine 3 jest przystosowany również do komputerów typu Mac.

Jedynym brakującym elementem układanki jest stanowisko MacSoftu, firmy która w przeszłości bardzo pomogła Epic Games w tworzeniu oprogramowania na Maca. Nie wiadomo czy konsorcjum to (będące teraz częścią Destineera) zamierza odegrać jakąkolwiek rolę w konwertowaniu powyższych gier na wspomnianą platformę.

Póki co pozostaje nam jedynie czekać na rozwój wypadków i śledzić dalsze doniesienia w tej sprawie.