Gears of War na PC istnieje, ale nie dla graczy

Przedstawiciele Epic Games po raz kolejny studzą emocje graczy i powtarzają, że nie ma jakichkolwiek planów wydania Gears of War na komputery osobiste. Skąd wzięła się ta reakcja?

Choć plotki dotyczące planowanego wydania GoW na komputery osobiste pojawiły się (i zostały zdementowane) jeszcze przed premierą gry, to gracze wciąż nie chcą wierzyć, że to jedynie ich wymysł.

Choć w ostatnich miesiącach sprawa nieco przycichła, to teraz powraca ze zdwojoną siłą - oto Mark Rein, jeden z twórców gry, ogłosił na jej forum, że "nawet jeśli nigdy nie zamierzamy wydać GoW na PC, to nadal potrzebujemy takiej wersji aby pracować nad grą. To oczywiste."

Skąd komentarz? Rein tłumaczył graczom dlaczego Epic Games wysłało nVidii kopię pilku wargame.exe (oraz fragmenty gry). Operacja była elementem stałej współpracy pomiędzy firmami i służyła jedynie polepszaniu silnika Unreal Engine 3.

Przypominamy, że dwa lata temu Epic Games zaprezentowało demo GoW na PC. Program był wówczas obsługiwany przez dwie karty graficzne, które miały odpowiadać mocy Xboxa 360.


Zobacz również