Gears of War na PC "w złocie"

Długo musieli czekać fani tytułu Gears of War by ich ulubiona gra wreszcie ukazała się na PC. Właściciele popularnych blaszaków wreszcie posmakują tego, co już od dawna może cieszyć posiadaczy Xboxów 360.

W piątek Microsoft oficjalnie zapowiedział, że planowana premiera Gears of War (6 listopada) pozostaje bez zmian. Takie oświadczenie usłyszeliśmy przy okazji oddania do produkcji specjalnych wersji myszek komputerowych oraz klawiatur. Wszystkie akcesoria mają być utrzymane w klimacie nadchodzącego dzieła.

Wiadomo, że Gears of War na PC będzie prawie taka sama jak jej konkurencyjna wersja na konsolę Microsoftu. Dlaczego "prawie"? Otóż wersja pod Windows wzbogacona będzie o nowe mapy i zadania. Odświeżony zostanie również silnik graficzny. Oczywiście nie będą to rewolucyjne zmiany. Poprawki dotyczyć mają jedynie kilku drobnych szczegółów.

Gears of War w wersji na Xboxa 360 zdobyło kilka ważnych wyróżnień, w tym kilka tytułów "gry roku 2006". Gra zdobywała też bardzo wysokie oceny w niektórych recenzjach.

Z tym większą niecierpliwością czekamy na premierę tytułu na PC. Czy gra okaże się tak samo dobra jak pierwowzór? O Tym przekonamy się już niebawem.


Zobacz również