Gears of War na PS 3? Szef Epic Games nie mówi "nie"

Gears of War, podobnie jak seria Halo, od zawsze związana jest z konsolą firmy Microsoft. W przeciwieństwie jednak do tej drugiej produkcji, GOW nie jest własnością Microsoftu. Szef Epic Games przyznał, że chętnie widziałby Gears of War w wersji na PlayStation 3.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu IndustryGames, jeden z szefów Epic Games (Mike Capps) stwierdził, że chciałby przeniesienia trylogii Gears of War na konsolę PlayStation 3: "To mogłoby być przyjemne. Chciałbym, żeby tak było. Chciałbym, by tytuł ten ukazał się na wszystkich możliwych platformach".

Deklaracja ta nie znaczy jednak, iż stanie się tak w istocie. Capps stwierdził również, że dla Epic, Microsoft w dalszym ciągu jest niezwykle wartościowym partnerem. Jego zdaniem, nie chodzi tu jedynie o pieniądze, ale głównie o jakość współpracy. To ona sprawia, że produkty Epic są najwyższej jakości i odnoszą rynkowy sukces.

W rzeczywistości jednak Gears of War na PlayStation 3 jest całkiem prawdopodobne. Epic Games jest bowiem w pełni niezależnym studiem i może postąpić podobnie jak EA z Mass Effect - pierwsza część tego hitu wydana została tylko na Xboxa 360 i PC. W drugiej, do obsługiwanych platform dołączyła także konsola Sony. Warto także wspomnieć o przypadku Bulletstorma, nad którym pracowało polskie studio People Can Fly (pakiet większościowy ma tam właśnie Epic). Produkcja ta została przecież wydana na PC, Xoboxa 360 oraz PlayStation 3. Epic Games nie zamyka się zatem na konsolę firmy Sony, co jest z pewnością niezwykle obiecującą wiadomością dla wszystkich posiadaczy popularnych PS-ów.