Geeksphone Revolution z Androidem przygotowany pod Firefox OS w sprzedaży

Geeksphone Revolution to smartfon z systemem Android, który projektowany był z myślą o możliwości zmiany systemu operacyjnego przez użytkownika na Firefox OS rozwijany przez Mozillę. Trafił on do sprzedaży w kilku europejskich państwach.

Smartfon Geeksphone Revolution jest pod względem specyfikacji urządzeniem ze średniej półki o nieco zawyżonej cenie. Są już dostępne w sprzedaży telefony jak Motorola Moto G, która oferuje podobny hardware za nieco niższą cenę. Zaletą Geeksphone’a ma być jednak możliwość prostej zmiany systemu operacyjnego w telefonie i brak problemu z kompatybilnością takiego oprogramowania.

W Geeksphone Revolution użytkownik już po zakupie telefonu będzie mógł wymienić oprogramowanie z domyślnego Androida na Firefox OS (który nazywany jest przez Geekshpone ze względu na kwestie licencyjne Boot2Gecko). Smartfon napędza procesor Intel Atom Z2560 (2 rdzenie, 1,6 GHz) wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Oprócz tego urządzenie ma 4,7 calowy ekran (960 na 540 pikseli), 4 GB pamięci wewnętrznej, baterię o pojemności 2,000 mAh i aparat 8 mpix.

Geeksphone Revolution z Androidem przygotowany pod Firefox OS w sprzedaży

Smartfon Geeksphone Revolution można kupić obecnie we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W następnej kolejności ma on trafić do Włoch. Nie ma jak na razie informacji o jego dostępności w naszym kraju. Osoby zainteresowane tym urządzeniem zmuszone będą sprowadzać je na własną rękę, a cena telefonu poza granicami naszego kraju to 239 euro.

Firefox OS to system operacyjny opracowany przez Mozillę, który opiera się na języku HTML5. Taka budowa upraszcza tworzenie aplikacji i pozwala uruchomić system na urządzeniach o bardzo słabej specyfikacji, a tym samym uzyskanie bardzo niskiej ceny końcowej telefonu z myślą o rynkach rozwijających się.