Gem, set, mecz!

Open Tennis 2000 - realistyczny symulator tenisa ziemnego.

Mimo iż na komputery klasy PC pojawia się wiele gier sportowych, to niestety na palcach jednej ręki można policzyć te o tenisie. Na szczęście, do tego niezbyt licznego grona dołączy już niebawem najnowsza produkcja Cryo Interactive o nazwie Open Tennis 2000. Francuscy programiści zamierzają tym razem zaserwować wyjątkowo realistyczną symulację odbijania piłki za pomocą rakiety.

Do dyspozycji użytkownika zostaną oddane trzy podstawowe tryby prowadzenia rozgrywki (sparring, turniej i praktyka) oraz kilkunastu zawodników i zawodniczek, z których każdy charakteryzowany jest przez wiele współczynników, takich jak szybkość, siła uderzenia, technika itp. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Motion Capture sposób poruszania się graczy na wirtualnym korcie ma bardzo przypominać ruchy prawdziwych zawodników. Ponadto sposób przedstawiania rozgrywki będzie przypominać najlepsze transmisje telewizyjne, a oprawa graficzna i dźwiękowa zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

Wszystko wskazuje na to, że Open Tennis 2000 trafi do sprzedaży jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Wielkiego Szlema na kortach Wimbledonu, czyli 16 czerwca 2000 r.


Zobacz również