GeminII - chłodzenie totalne

W ofercie firmy Cooler Master pojawił się nowy cooler o nazwie GeminII. Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy zarówno z procesorami Intela jak i AMD, chłodzi nie tylko CPU, ale praktycznie wszystkie komponenty zainstalowane na płycie głównej.

Cooler Master GeminII (RR-CCH-ANU2-GP) wyróżnia się spośród dostępnych na rynku podobnych rozwiązań przede wszystkim sporymi gabarytami (175 x 124,6 x 81,5 mm, całość waży 847 gramów). Urządzenie, które przeznaczone jest do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i AMD (Socket AM2/754/939/940/LGA775), korzysta z miedzianej podstawy połączonej sześcioma miedzianymi ciepłowodami ze składającym się z aluminiowych blaszek radiatorem.

GeminII - chłodzenie totalne

Cooler Master GeminII

Dodatkowo na samej górze na specjalnej przesuwanej listwie (która znacząco ułatwia instalację) zamontowano dwa spore wentylatory o średnicy 120 mm każdy, generujące podczas pracy hałas na poziomie 20,7 dBA. Co ciekawe, nowość poza zapewnieniem należytego chłodzenia procesora dba również o pozostałe komponenty zamontowane na płycie głównej takie jak pamięci, chipsety czy też karty graficzne.

Urządzenie, które trafi do sprzedaży w marcu będzie kosztowało około 40 euro.

Więcej informacji.