Gemini Portrait Printing dla fotografów

Nowe rozwiązanie Epsona pozwala profesjonalnym fotografom nie tylko na idealny wydruk zdjęć, ale również na pełną kontrolę nad całym procesem.

Firma Epson przedstawiła Gemini Potrait Printing, system do druku profesjonalnych zdjęć wysokiej jakości kompatybilny jak na razie tylko z komputerami Macintosh (wersja PC ma być dostępna w niedalekiej przyszłości). W skład systemu wchodzą dwie drukarki atramentowe firmy Epson, serwer, specjalistyczne oprogramowanie, zasilacz sieciowy oraz panel kontrolny z czułym na dotyk ekranem. Wszystkie elementy komunikują się ze sobą za pomocą interfejsu USB. Drukarki zapewniają rozdzielczość 1440x720 dpi przy kropli wielkości 3 pikolitry co oznacza, że użytkownicy mogą wydrukować wysokiej jakości kolorowe zdjęcie formatu 8 x10 w czasie 3,5 minuty. Podajnik może pomieścić do 50 arkuszy papieru o maksymalnym formacie 13x19cm.

Jak podają przedstawiciele firmy Epson cały system Gemini Portrait Printing będzie oficjalnie zaprezentowany na targach Professional Photographers of America's Imaging 2001, które odbędą się w dniach 3-8 sierpnia bieżącego roku w Rosemont. Poza tym, że system będzie kompatybilny z Mac OS X, żadne dodatkowe informacje nie zostały jeszcze podane.

www.epson.com


Zobacz również