GenTube 1.5 już jest

Pojawiła się wersja 1.5 popularnego narzędzia do pobierania i konwertowania plików wideo z portalu youtube.com. GenTube tym razem współpracuje z przeglądarką internetową Konqueror.

GenTube i nowa paleta tłumaczeń

GenTube i nowa paleta tłumaczeń

GenTube to *niksowy (przeznaczony dla systemów GNU/Linux) odpowiednik aplikacji VDownloader, znanej wśród użytkowników systemu Windows. Jest to prosty, lecz bardzo użyteczny skrypt, który dzięki programom Kdialog, ffmpeg i wget pozwala na pobranie filmu z portalu youtube.com i konwersję go do formatu AVi, bądź MPEG. Dostępna jest również opcja historii pobrań i automatyczne odtwarzanie plików wyjściowych (poprzez domyślny odtwarzacz wideo, np. MPlayer).

Pobierz plik

Wersja 1.5 nie wprowadza żadnych innowacji odnośnie samego procesu pobierania i konwersji. Dodana jest za to funkcja wywoływania GenTube bezpośrednio poprzez przeglądarkę Konqueror. Zrezygnowano również z serii pakietów językowych na rzecz aplikacji wielojęzykowej. Dodano również tłumaczenia bułgarskie, francuskie oraz włoskie (jednym z dostępnych języków jest oczywiście angielski). Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.


Zobacz również