Generałowie gotowi!

Jak poinformowała firma Electronic Arts, prace nad najnowszą grą z serii C&C dobiegły wreszcie końca – C&C: The Generals uzyskała status gold i jest już w drodze do tłoczni. Zachodnia premiera gry planowana jest na 11 lutego bieżącego roku.

Seria RTS-ów Command&Conquer już od wielu lat cieszy strategów na całym świecie i mimo, że ostatnie gry z serii nie zrobiły zbyt wielkiej furory, to zagorzałych fanów jej nie brakuje. C&C: The Generals nie jest tylko zmodyfikowanym klonem poprzednich części zrealizowanym w nowej scenerii. Generałowie wprowadzają sporo zmian i nowych elementów do wysłużonej już formuły C&C. Przede wszystkim fabuła The Generals, po raz pierwszy w historii serii, została oparta na aktualnych wydarzeniach międzynarodowych.

Akcja gry będzie toczyć się wokół walki dwóch mocarstwa Chin i USA z międzynarodowa organizacją terrorystyczną GLA, planującą przejęcie kontroli nad światem. W grze po raz pierwszy wprowadzono "instytucje" generałów, którzy będą dysponowali dodatkowymi "pełnomocnictwami", pozwalającymi na produkcję pojazdów specjalnych czy też wezwanie wsparcia lotniczego. Zakres pełnomocnictw będzie wzrastał w zależności od liczby zabitych przez nasze oddziały przeciwników.

"Od pierwszych chwil produkcji Generałów, chcieliśmy zaoferować graczom hollywoodzką wersję wojny, przedstawianą często przez CNN, zachowując jednocześnie uwielbiany klimat serii C&C." powiedział dyrektor generalny EA Pacific Mark Skaggs zachwalając najnowszy produkt firmy.