Genius DX-ECO, czyli bezprzewodowa myszka bez baterii

DX-ECO to oznaczenie najnowszej bezprzewodowej myszki komputerowej firmy Genius. Urządzenie, które komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową, pozbawione zostało tradycyjnego zasilania.

Genius DX-ECO to optyczna myszka zbudowana w oparciu o technologię śledzenia BlueEye, która pozwalać jej ma na pracę na praktycznie każdej powierzchni. Komunikuje się ona z komputerem z maksymalnej odległości 15 metrów (2,4 GHz) i wyposażona została w siedem przycisków, możliwość zmiany czułości w zakresie od 800 do 1600 DPI oraz gumowe elementy zapewniające lepszy uchwyt.

Co w niej takiego interesującego?

Nieodłączne wyposażenie bezprzewodowych myszy to zasilanie, które realizowane jest zazwyczaj za pomocą popularnych paluszków AA lub AAA. Firma Genius podeszła inaczej do tego zagadnienia. Wyposażyła bowiem swoją myszkę w tzw. "złoty kondensator", który po niespełna trzyminutowym ładowaniu (za pomocą przewodu mikro-USB) pozwalać ma jej na tydzień pracy.

Genius DX-ECO mierzy 110 x 73 x 35 milimetrów i waży 95 gramów.

Urządzenie, które zostało objęte 2-letnią gwarancją, powinno trafić na nasz rynek w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego cena została ustalona na poziomie 100 zł.