Genius Ergo T555 Laser

Typowa mysz do pracy z dodatkowymi przyciskami, w szybkich grach spisuje się raczej słabo. Wyposażony jest w sześć przycisków i dotykowy wskaźnik, który pełni funkcję rolki (Turbo Scroll).

Typowa mysz do pracy z dodatkowymi przyciskami, w szybkich grach spisuje się raczej słabo. Wyposażony jest w sześć przycisków i dotykowy wskaźnik, który pełni funkcję rolki (Turbo Scroll).

Genius Ergo T555 Laser

Informacje htp://www.yamo.pl Cena 119zł

Mysz ma ergonomiczny kształt, jest dosyć duża i dobrze leży w dłoni. Posiada aż sześć przycisków funkcyjnych. Kciukiem obsługujemy tylko jeden z nich, pozostałe umieszczono na górnej obudowie.

To typowo biurowy gryzoń o kształcie przystosowanym dla osób praworęcznych. Wyposażony jest w sześć przycisków i dotykowy wskaźnik, który pełni funkcję rolki (Turbo Scroll). Mysz ma ergonomiczny kształt, jest dosyć duża i dobrze leży w dłoni. Posiada aż sześć przycisków funkcyjnych. Kciukiem obsługujemy tylko jeden z nich, pozostałe umieszczono na górnej obudowie. Mysz komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB po kablu z częstotliwością 125 Hz (wynik testu mierzony programem Mouse Rate Checker). Rasowe konstrukcje dla gracza potrafią komunikować się z częstotliwością 1000 Hz. Turbo Scroll pomimo, że znacznie różni się od klasycznej rolki działa bardzo dobrze pozwalając na wygodne przewijanie dokumentów w pionie i poziomie.

Mysz nie miała większych problemów z pracą na trzech różnych podkładkach oraz blacie biurka i pod względem precyzji działania oceniliśmy ją na 7 pkt na 10 możliwych do zdobycia. Pomimo tak dobrych wyników nie jest to jednak gryzoń dla graczy. Efekt akceleracji wstecznej przy gwałtownych jak i szybkich ruchach jest zauważalny, a kursor odskakuje przy bardzo szybkich i gwałtownych ruchach (np. szybkie rysowanie prostej pod kątem 45 stopni oraz jak najszybsze rysowanie linii wzdłuż podkładki), lub działa z opóźnieniem. Trochę lepiej wypada mysz podczas rysowania okręgów (ruchy wolniejsze), ale w porównaniu do typowych myszy dla graczy Genius Ergo T555 Laser jest wyraźnie gorsza (4,4 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Brakuje również przycisku do zmiany rozdzielczości, który jest obecnie standardem wśród gryzoni dla graczy do zastosowań biurowych nadaje się jednak doskonale.

Zalety:

  • Dodatkowe przyciski
  • Wygodny kształt

Wady:

  • Wyraźny efekt akceleracji wstecznej przy bardzo szybkich i gwałtownych ruchach