Genius G-Pen F610

Testujemy tablet Genius G-Pen F610

Testujemy tablet Genius G-Pen F610

Genius G-Pen F610

Genius G-Pen F610

Genius G-Pen F610

Genius G-Pen F610 to tablet z dosyć dużym obszarem roboczym (253x158 mm), ma także 29 dodatkowych przycisków. Jakością wykonania nie dorównuje produktom Wacoma, jednak w porównaniu do tanich konstrukcji prezentuje się całkiem dobrze.

Dołączone piórko jest bezprzewodowe, zasilane pojedynczą baterią AAA (tylko bezprzewodowe piórka Wacoma nie wymagają dodatkowego zasilania), według producenta odwzorowuje 1024 poziomy nacisku. Kształtem bardzo przypomina piórko Bamboo, jest nieznacznie grubsze i dodatkowo wyposażone w praktyczną spinkę, pozwalająca np. na przypięcie do kieszeni koszuli. Niestety, nie jest wyposażone w dodatkowy przycisk, mający funkcję cyfrowej gumki.

Genius jak Aiptek

Genius G-Pen F610

Werdykt PCWK

Tablet działa w systemie bez potrzeby użycia sterowników. Warto jednak je zainstalować, bo umożliwiają nie tylko dostosowanie czułości pracy urządzenia, ale również skonfigurowanie dodatkowych przycisków (możemy przypisać im dowolną czynność). Duża powierzchnia robocza powoduje, że z tabletem pracuje się bardzo wygodnie. Dobrze spełnia się w roli urządzenia, zarówno do malowania, rysowania, jak i pisania. Piórko działa precyzyjnie, jednak nie odwzorowuje siły nacisku tak dobrze jak np. piórko z tabletu Wacom Bamboo. Brak cyfrowej gumki nadrabia licznymi dodatkowymi przyciskami. Genius G-Pen F610 to w istocie tablet Aiptek Slim Tablet 600U, różniący się jedynie tym, że dodatkowe boczne przyciski mają własne ikony, sugerujące ich zastosowanie. W Aipteku Slim Tablet 600U zamiast ikon użyto cyfr z numerami poszczególnych klawiszy.

Powierzchnia robocza: 253x158 mm

Piórko: bezprzewodowe, zasilanie 1 x AAA

Interfejs: USB

Sterowniki do Visty: tak

Informacje Western Digital

http://www.wdc.com

Cena 890 zł