Genius G-Talk - telefon do Skype'a

Genius zaprezentował nowe urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów przy pomocy programu Skype. G-Talk to niewielka słuchawka, przypominająca tradycyjny bezprzewodowy telefon, korzystająca ze Skype. Telefon z powodzeniem może również służyć jako mikrofon w innych komunikatorach internetowych.

Genius G-Talk - telefon do Skype'a

Genius G-Talk

Genius G-Talk wyposażony jest w moduł umożliwiający zapamiętywanie numerów kontaktowych. Urządzenie pozwala na dodawanie numerów i korzystanie z niej tak, jak w przypadku tradycyjnej telefonicznej bazy kontaktów. Przedstawiciele firmy zapewniają, że G-Talk współpracuje także z innymi niż Skype komunikatorami internetowymi zezwalającymi na rozmowy VoIP. Wśród nich Genius wymienia Yahoo Messengera, MSN Messenger, MS Net Meeting. Niewątpliwie także użytkownicy rodzimych aplikacji, takich jak Gadu-Gadu czy Tlen mogą skorzystać z G-Talk - jak każdy inny mikrofon.

Genius G-Talk wykorzystany być może również jako reduktor szumów w przypadku korzystania z tradycyjnych słuchawek z mikrofonem. Z komputerem G-Talk łączy się przy pomocy gniazda USB. Wpółpracuje z wszystkimi systemami operacyjnymi z rodziny Windows nie starszymi niż Win98. Niestety nie wiadomo, ile będzie kosztować.