Genius MousePen M508 - nowy tablet dla grafików

Tajwański koncern Genius zaprezentował nowy tablet graficzny MousePen M508. Urządzenie wyposażono w wysokiej jakości obszar roboczy o wielkości 12,7x 20 centymetrów i rozdzielczości 4000LPI. W zestawie z tabletem znajdziemy również bezprzewodowe piórko rozróżniające 1024 poziomy nacisku.

Genius MousePen M508 to bardzo precyzyjne urządzenie. Wysoka rozdzielczości równa 4000LPI oraz zastosowanie bezprzewodowego piórka o czułości 1024 poziomów nacisku sprawiają, że tablet idealnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań graficznych. Powierzchnia tabletu rejestruje ruch z szybkością 200PPS, co nawet przy dynamicznym rysowaniu zapewnia płynny odczyt.

Na obszarze roboczym umieszczono panel dotykowy z 13 w pełni programowalnymi klawiszami. Oprócz tego tablet posiada 4 fizyczne klawisze szybkiego dostępu z funkcjami cofania, mazania, tworzenia nowych warstw oraz wybierania rodzaju pędzla. Nawigację ułatwia funkcjonalny dotykowy pad odpowiadający za przybliżanie, oddalanie, przesuwanie i kontrolę pędzla.

Tablet MousePen M508 spełnia swoją funkcję podczas pisania, rysowania, szkicowania oraz nawigacji w systemie. Urządzenie posiada również specjalny uchwyt dla piórka, co zapobiega jego zgubieniu. Tablet jest kompatybilny zarówno z systemami Windows jak i Mac OS X.

Źródło: Genius