Genius Remote 600

Prosty w obsłudze uniwersalny sterownik, wyposażony w ekran dotykowy i funkcje typowe dla droższych modeli.

Prosty w obsłudze uniwersalny sterownik, wyposażony w ekran dotykowy i funkcje typowe dla droższych modeli.

Genius Remote 600

Tani i wystarczająco zaawansowany, by sprawnie obsługiwać większośćoferowanych na naszym rynku modeli sprzętu audio-wideo.

Genius Remote 600 to tani sterownik uniwersalny, w którym mile zaskakuje to, że ma nie tylko podświetlane klawisze i ekran, ale też został wyposażony w czujnik ruchu, automatycznie włączający wyświetlacz, gdy tylko pilota weźmiemy do ręki. Zastosowany w urządzeniu duży dotykowy ekran monochromatyczny bardzo precyzyjnie reaguje na przyciskanie prezentowanych na nim "wirtualnych" klawiszy. Model Geniusa pozwala na obsługę 6 różnych urządzeń, które wybieramy za pomocą tradycyjnych przycisków umieszczonych poniżej dotykowego ekranu. Tu także znalazły się klawisze służące do obsługi takich funkcji sprzętu, jak regulacja głośności, wybieranie kanałów radiowych czy włączanie i wyłączanie zasilania. Z kolei na dotykowym wyświetlaczu dostępne są 44 programowalne pola, które użytkownik może samodzielnie definiować - wszystkie mogą być inaczej opisane dla każdego z 6 obsługiwanych urządzeń.

Genius Remote 600

Wyświetlacz

Programowanie pilota jest proste. Remote 600 ma wbudowaną niezbyt rozbudowaną bazę kodów dla urządzeń audio-wideo najpopularniejszych marek. Wystarczy wprowadzić za pomocą klawiszy wybrany z dołączonej do sterownika listy 4-cyfrowy kod konkretnego urządzenia. Można też skorzystać z funkcji automatycznego przeszukiwania bazy kodów pilota. W tym celu należy nakierować pilota na wybrany sprzęt, uruchomić skanowanie IR i czekać na reakcję np. odtwarzacza DVD, amplitunera czy telewizora. Jeżeli operacja ta nie powiedzie się, można sterownik "nauczyć krok po kroku" kodów każdej funkcji, skanując z pilota danego urządzenia.

Genius Remote 600

Werdykt

Remote 600 dysponuje pamięcią 512 KB, w której można zapisywać makra obejmujące maksymalnie sekwencję 60 następujących po sobie komend. Pozwala to na uruchamianie jednym przyciskiem całego domowego systemu audio-wideo. Warto dodać, że dostępne jest także ustalanie czasu zwłoki pomiędzy wywołaniem kolejnych komend. Z innych przydatnych funkcji należy wspomnieć o zabezpieczeniu przed przypadkowym uruchomieniem zapisu np. w nagrywarce DVD - przycisk odpowiadający za wywołanie tej funkcji musi być przytrzymany przez 2 s.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 120 zł

Dystrybutor Genius

Funkcje podświetlana klawiatura, skanowanie kodów innych pilotów, obsługa do 6 urządzeń, makrado 60 komend, czujnik ruchu, zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem nagrywania