Genius Video Wonder Pro III

Genius wprowadził na rynek bardzo udany produkt. Ma wiele zalet wyróżniających go spośród modeli podobnej klasy, po pierwsze, tuner stereofoniczny.

Genius wprowadził na rynek bardzo udany produkt. Ma wiele zalet wyróżniających go spośród modeli podobnej klasy, po pierwsze, tuner stereofoniczny.

Odbiera nie tylko Stereo Nicam, ale również popularne wśród europejskich telewizji odmiany stereo A2. Kolejne zalety to dołączony pilot zdalnego sterowania i wbudowany tuner radiowy FM. Kartę instaluje się w wolnym złączu PCI. Podczas testów na komputerze wyposażonym w bardzo wiele kart rozszerzeń tuner zainstalował się bez problemów, a cała operacja trwała zaledwie kilka minut. Urządzenie może także służyć do przechwytywania sygnału wideo ze złączy S-Video i kompozytowych. Kodowanie MPEG1 odbywa się w czasie rzeczywistym. Wśród opcji przechwytywania do wyboru mamy całą masę rozdzielczości, a parametry wideo na wejściu można regulować. Telewizję można oglądać w dowolnie skalowanym oknie lub na pełnym ekranie. Z dodatków otrzymujemy teletekst i aplikację pozwalającą na zaprogramowanie czasu uaktywnienia cyfrowego magnetowidu. Tuner jest czuły i wychwytuje sygnały nawet o niskim poziomie. Obraz jest bardzo dobry, jedyny minus to przeciętna ostrość. Zalety to stabilny obraz pozbawiony smużenia, dobre kolory oraz płynny przekaz. Nie dopracowano sterowania pilotem. Działa dobrze, lecz dopiero w momencie, kiedy uruchomimy aplikację pozwalającą na oglądanie telewizji. Przydałoby się uruchamianie programu właśnie pilotem, a tej funkcji, niestety, nie ma.