GeoGebra - aby ułatwić naukę trudnych rzeczy

Aplikacje edukacyjne stanowią cenną pomoc dla młodszych użytkowników komputerów. Dzięki ciekawemu wyjaśnieniu mechanizmów nauk ścisłych, uczniowie mogą łatwiej opanować ich zasady. Jedną z wartych polecenia pozycji tego typu jest GeoGebra.

GeoGebra obejmuje takie nauki ścisłe jak matematyka, geometria, statystyka oraz analiza. Przeznaczona jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i oferuje pomoc edukującym się w szkołach średnim, a nawet studentom. Znajdziemy tu polskojęzyczny interfejs, który umożliwi wykonywanie w prosty sposób takich operacji jak rysowanie figur geometrycznych i obliczanie ich pól, tworzenie wykresów funkcji (liniowych oraz kwadratowych), zapisywanie wzorów stworzonych funkcji i dziesiątki innych narzędzi. W każdym przypadku istnieje możliwość zaprezentowania obiektu w postaci algebraicznej lub graficznej. Dzięki wprowadzeniu systemu dynamicznych powiązań, mamy możliwość obserwowania zmian i wpływu poprawek na wszystkie wprowadzone dane czy obiekty.

GeoGebra - aby ułatwić naukę trudnych rzeczy

W aplikacji nie zabrakło mechanizmów udostępniania materiałów online, co przyda się do tworzenia projektów, wykładów czy też wspólnej pracy. Oprócz tego użytkownicy mogą przesyłać stworzone przez siebie na stronę programu oraz pobierać z niej udostępnione przez innych użytkowników. Program jest rozwijany od kilkunastu lat, podczas których zdążył otrzymać kilkanaście nagród - najstarszą w 2002 roku, ostatnią w 2013. Świadczy to o jego potężnej funkcjonalności, którą najlepiej przetestować osobiście - GeoGebra jest dostępna za darmo dla każdego. Oprócz wydania na Windows znajdują się na naszych stronach edycje na Mac OS X oraz dystrybucje Linuxa. Wszystkie można znaleźć na tej stronie. Zapraszamy do ściągania!

Zobacz również:

  • "Menedżer pokoju" w Teams - jak działa nowa funkcja?
  • NASA przekazała 415 mln dolarów na rozwój komercyjnych stacji kosmicznych