Gericom Mini TV 7

Przenośny telewizor LCD, który zabierzesz w podróż lub zamontujesz w samochodzie.

Przenośny telewizor LCD, który zabierzesz w podróż lub zamontujesz w samochodzie.

Gericom Mini TV 7
Gericom, firma znana polskim klientom głównie jako producent notebooków, spróbowała swoich sił na rynku urządzeń audio-wideo. Telewizor, jaki otrzymaliśmy do testów, ma niewielkie gabaryty i zajmie mało miejsca w dowolnym plecaku. Wyposażono go w matrycę LCD o przekątnej

7 cali. Ekran jest panoramiczny. Możliwy jest wybór kilku formatów prezentacji obrazu, tak aby np. telewizyjny przekaz 4:3 nie był nienaturalnie rozciągnięty na cały ekran. Urządzenie wyposażono we własną antenę, jednak czułość tunera jest bardzo niska i trudno uzyskać czysty, dobry jakościowo obraz pozbawiony szumów, będąc nawet blisko nadajnika telewizyjnego. To zdecydowany minus telewizora, który ma być produktem "pracującym w terenie". Dobre efekty uzyskamy, podłączając odbiornik do kablówki.

Obraz w samochodzie

W komplecie z telewizorem znajdziemy uchwyt do montażu w samochodzie. Telewizor można przymocować do deski rozdzielczej pojazdu lub pod sufitem. W tym drugim przypadku pomocna będzie opcja odwracania obrazu. Niestety telewizor nie pracuje na bateriach, lecz wymaga zewnętrznego zasilania. W domu podłączymy go do zasilacza, natomiast w samochodzie może być zasilany z gniazda 12 V. Jasność na poziomie 300 cd/m2 sprawia, że obraz jest wyraźny nawet przy silnym nasłonecznieniu. Także kąty widzenia są wystarczająco szerokie, aby dobry jakościowo obraz widziały osoby siedzące pod dużym kątem względem ekranu.

Informacje S plus S, tel. (22) 6544825,http://www.gericom.com.pl

Cena 1159 zł