Gericom Supersonic 2 GPRS

Firma Gericom wprowadziła do sprzedaży nowe notebooki z serii Supersonic 2.

Firma Gericom wprowadziła do sprzedaży nowe notebooki z serii Supersonic 2.

Laptop nosi nazwę Supersonic 2 GPRS, z racji wyposażenia go we wbudowany telefon komórkowy obsługujący standard pakietowej transmisji danych. Telefon zajął miejsce stacji dyskietek, którą teraz umieścić można zamiennie z DVD ROM-em. Aparat wyprodukował Siemens. Wejście przeznaczone na kartę SIM znajduje się po lewej stronie notebooka, tam też umieszczono klawisz włączający telefon.

Do obsługi wbudowanego telefonu komórkowego posłuży dołączone na płycie oprogramowanie, niestety, w wersji niemieckiej. Podczas testów sprawiało ono pewne kłopoty, np. pytając o kod PIN dopiero po próbie łączenia się z Internetem przez GPRS.

Aby użytkownicy mogli nieskrępowanie rozmawiać przez ten telefon, producent dołączył zestaw słuchawkowy. Testowany model wyposażony był w procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, kartę graficzną ATI M6, 256 MB RAM-u, twardy dysk o pojemności 20 GB i napęd DVD. W teście programem 3DMark uzyskał bardzo dobry wynik, 1690 pkt. W modelu tym nie zapomniano o interfejsie FireWire, podwójnym gnieździe USB, wejściu na karty PCMCIA typu II i III oraz o modemie i karcie sieciowej. Jedyną poważniejszą wadą jest to, że modelu Supersonic 2 GPRS nie wyposażono w procesor typu Mobile. Z powodu dużej emisji ciepła system chłodzenia pracuje na pełnych obrotach, przez co jest, niestety, dość głośny. Porównanie opisywanego notebooka z innymi znajduje się w Top 10, w bieżącym numerze PCWK.

Producent Gericom

Informacje S plus S, tel. (22) 6544823

Cena 8500 zł