Get The Message - ślij informacje jak James Bond

Get The Message to usługa internetowa, dzięki której dostarczysz wybranym adresatom krótkie e-maile w jedyny w swoim rodzaju sposób - powierzając to zadanie żołnierzom Królewskiej Marynarki Wojennej.

Get The Message - ślij informacje jak James Bond

Get The Message

Jeśli chcesz zrobić na kimś wrażenie, to spróbuj to zrobić za pośrednictwem witryny Get The Message. Najpierw powita cię flashowa czołówka, po czym zostaniesz przeniesiony na pokład brytyjskiego niszczyciela. Tam w kokpicie dowodzenia zameldujesz się oficerowi dyżurnemu, a ten zaprowadzi cię przed konsolę jednego z komputerów. Cały ten wstęp wygląda tak, jakbyś oglądał jeden z wielu filmów wojennych. To ty jesteś głównym bohaterem akcji, czujesz się jakbyś brał udział w tajnej misji.

Teraz pora na przygotowanie wiadomości. W pierwszej kolejności musisz wybrać metodę jej dostarczenia, czyli jeden z pięciu militarnych scenariuszy akcji. Filmowa inscenizacja misji płetwonurków, komandosów, pilotów bądź marynarzy dostarczających wiadomość w formie rozkodowanego szyfrogramu (na papierze lub ekranie laptopa) może stworzyć u odbiorcy wrażenia rodem z filmów o Jamesie Bondzie.

Warto zauważyć, że posłaniec dostarczający na filmie wiadomość adresatowi zwraca się do niego nawet wprost po imieniu. Niestety, jest w tym mały szkopuł: nadawca wybierając adresata ma do wyboru jedynie standardowe imiona angielskie. W ostateczności, jeśli nie da się dopasować żadnego imienia, wybierz wariant Standard greeting (standardowe pozdrowienie).

Wiadomość możesz wysłać do jednej osoby lub do pięciu naraz, zależnie od tego czy zaznaczysz opcję Single, czy Group. Redagując treść masz do dyspozycji wyłącznie litery alfabetu łacińskiego (bez polskich znaków), a sama wiadomość nie może przekraczać 110 znaków łącznie ze spacjami (widoczny licznik weryfikuje na bieżąco długość tekstu). Przed wysłaniem wiadomości, poleceniem Preview możesz podejrzeć, jak film zaprezentuje się u odbiorcy, a następnie poleceniem Submit wysłać go pod wskazany adres e-mailowy.

Gotowa wiadomość zawiera link do filmu, w którym żołnierz Królewskiej Marynarki Wojennej wysiada np. z samolotu lub śmigłowca, w biegu otwiera laptopa i obraca go ekranem w kierunku odbiorcy, by ten mógł przeczytać adresowany do niego tekst. Wygląda to bardzo efektownie.

Get The Message to znakomita usługa, jeśli chcesz zrobić na kimś wrażenie i sprawić, by poczuł się prawie jak na wojnie. Szkoda, że nie obsługuje polskich imion i znaków.