GetJar - aplikacje na tablety Yarvik, alternatywa Android Market

Firma Yarvik jest producentem tanich tabletów opartych na systemie Android. Aby umożliwić użytkownikom swojego sprzętu dostęp do większych zasobów aplikacji w jej produktach domyślnie instalowany będzie sklep z aplikacjami GetJar.

Pisaliśmy już wcześniej o tabletach firmy Yarvik. Firma specjalizuje się w produkcji tanich produktów z segmentu elektroniki użytkowej. Oferuje tablety o różnych przekątnych ekranu, zarówno 7mio (model TAB250) jak i 10cio calowej (TAB410). Oprócz tego w ofercie znajdują się produkty takie jak odtwarzacze mp4 lub przenośne odtwarzacze DVD. Najważniejszą zaletą tych tabletów ma być bardzo niska cena względem konkurencji.

Sklep GetJar oferuje sporo promocji w ramach GetJar Gold Apps - umożliwia darmowe pobranie wybranych aplikacji, które są płatne w konkurencyjnych sklepach, w tym Android Markecie. Jedną z ofert opisywaliśmy ostatnio - najlepszy zestaw widżetów, czyli Beautiful Widgets. Oprócz niej znajduje się tam 40 innych darmowych aplikacji, w tym ciekawa klawiatura SwiftKey X.

Alternatywne sklepy z aplikacjami są także interesujące z powodów problemów jakie może sprawiać Android Market. Trwają one od dłuższego czasu, a Google zdaje się bagatelizować problem i nadal nie widać na horyzoncie aktualizacji.