GetRight 5.1 - szybsze pobieranie plików

Niski transfer to bolączka wszystkich internautów pobierających pliki z Sieci. Jednak czas potrzebny na zapisanie na lokalnym dysku ulubionego programu można znacznie skrócić. Najnowszy GetRight 5.1 to wielofunkcyjny menadżer pobierania, który przyspieszy pobieranie plików nawet o kilkaset procent.

Każdy, kto pobiera pliki z Internetu korzystając wyłącznie z przeglądarki internetowej z pewnością spotkał się z sytuacją, w której połączenie zostało zerwane tuż przed zakończeniem transferu. W prosty sposób można uniknąć takiej przykrej niespodzianki - wystarczy korzystać z profesjonalnego menadżera pobierania.

Najważniejszym zadaniem najnowszej wersji GetRighta, popularnego menadżera pobierania, jest przejmowanie od przeglądarki internetowej procesu pobierania plików - za każdym razem, gdy użytkownik klika odniesienie do pliku otwierane jest specjalne okienko GetRighta, w którym użytkownik może łatwo koordynować cały proces pobierania. Nie trzeba już martwić się o zerwane połączenie - GetRight pozwala zatrzymać i wznowić transfer od tego samego momentu.

GetRight pozwala również znacznie przyspieszyć łącze internetowe - dzieli pliki na fragmenty (segmentacja), które następnie pobiera jednocześnie z wielu różnych źródeł (mirrorów). Tym samym czas potrzebny na ukończenie pobierania można skrócić nawet o kilkaset procent!

Ciekawe dodatki

Najnowsza wersja GetRighta obsługuje zarówno zwykłe połączenia HTTP, jak i protokoły HTTPS (nowość w tej wersji) i FTP. Program umożliwia kategoryzowanie pobranych plików, dzięki czemu do odpowiednich zakładek wpadają programy, filmy, muzyka, obrazki, gry, itp. Jedną z najciekawszych funkcji programu jest automatyzacja procesu pobierania plików. Możemy pobrać wszystkie odniesienia w danym katalogu lub za pomocą wbudowanej przeglądarki przeanalizować budowę każdej strony pod kątem występowania elementów nadających się do pobrania (zdjęcia, programy, itd.). Zebrane w ten sposób informacje można co pewnien czas automatycznie aktualizować. Jeżeli tylko użytkownik wyrazi takie życzenie, po zakończonym pobieraniu GetRight rozłączy się z Internetem i wyłączy komputer.

Co nowego?

Oczywiście najważniejszą i długo wyczekiwaną nowością jest obsługa bezpiecznych połączeń i wymiany danych z serwerami przy pomocy protokołu HTTPS. Oprócz tego wprowadzono kilka udogodnień dla użytkowników, takich jak zmiana rozmiaru okna pobierania, dodatkowa opcja "File Types" ułatwiająca kategoryzowanie plików oraz nowa metoda przechwytywania kliknięć z przeglądarki. Dodano również opcję Save/Open po zakończeniu transferu oraz nowe informacje w statusie pobierania. Oprócz tego rozbudowano funkcję logowania do strony, zmieniono opcję synchronizacji z serwerami, jak również wyeliminowano niektóre błędy znane z poprzednich wersji programu (zatrzymanie pobierania przy stanie ukończenia 99%, błędy przy uruchamianiu plików o bardzo długich nazwach i ścieżkach z listy "Recent Finished Files").

Program GetRight 5.1 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3146/GetRight.5.1.html

Więcej informacji:

http://www.getright.com